Podcast Prawo w Opiece Senioralnej – zapraszam Was do odsłuchania pierwszego odcinka poświęconego demencji!
Jeśli prowadzisz dom opieki dla seniorów z pewnością część mieszkańców Twojej placówki boryka się z zagubieniem, zapominaniem, trudnościami w komunikacji, dezorientacją czasową i przestrzenna, a może także ze zmiany nastroju i osobowości.
Podcast Prawo w opiece senioralnej
Zapraszam do wysłuchania mojego podcastu o chorobach demencyjnych i podzielenia się nim z rodzinami mieszkańców Twojej placówki!
W pierwszym odcinku podcastu Prawo w opiece senioralnej zapraszam Cię na rozmowę z dr Luizą Chwiszczuk – neurolog specjalizującą się w chorobach demencyjnych.
Rozmawiamy o ogólnym pojęciu demencji, czyli zespole objawów charakteryzującym się trwałą utratą funkcji poznawczych.
Mówimy o tym kiedy Alois Alzheimer dokonał odkrycia choroby demencyjnej a także o jego słynnej pacjentce w szpitalu psychiatrycznym we Frankfurcie.
Dr Luiza opowiada, jakie wyróżniamy choroby demencyjne i czym cechują się poszczególne ich typy.
>>> Chcesz wiedzieć jak założyć dom opieki senioralnej? – pobierz mój poradnik
Najczęstszą formą demencji jest choroba Alzheimera, która charakteryzuje się utratą pamięci i stopniowym zanikiem funkcji poznawczych. Uszkodzenia naczyń krwionośnych mózgu prowadzą do demencji typu naczyniowego.
Mój gość wspomina także o innym bardzo rzadkim typie demencji, który jest obecnie przedmiotem jej badań naukowych.
Z podcastu dowiesz się jakie są najbardziej charakterystyczne objawy demencji.
>>> Sprawdź czym jest rejestr zgłoszeń o zdarzeniach nadzwyczajnych w całodobowych domach opieki
Dr Luiza Chwiszczuk opowiada, które z tych objawów mogą pojawić się jako pierwsze i na jakie zmiany należy głównie zwrócić uwagę u osób starszych.
Poruszamy także kwestię skali problemu, w jakim wieku zwykle diagnozuje się demencję u pacjenta i czy dotyka ona bardziej kobiety, czy mężczyzn.
Rozmawiamy o czynnikach ryzyka rozwoju choroby oraz o tym jak możemy zapobiegać i jak hamować rozwój chorób demencyjnych.
Bardzo ważna jest dieta, aktywność fizyczna i ćwiczenia umysłowe, ale także społeczna aktywność człowieka.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z dr Luizą Chwiszczuk:
***
Pamiętaj, jeśli masz pytanie lub pomysł na temat, który mogłybyśmy rozwinąć w kolejnych odcinkach – zapraszam do pozostawienia komentarza postem na blogu lub kontakt:
Edyta Konopczyńska
radca prawny
Tel. 571 390 721
e-mail: radca@kancelariakonopczynska.pl
Zdjęcie Robina Weermeijer pochodzi z Unsplash
***
Kto może kontrolować prywatne domy opieki senioralnej?
Jeśli planujesz założenie własnego domu opieki dla seniorów, bądź go już prowadzisz, ale masz wątpliwości, kto i kiedy może kontrolować Twoją placówkę oraz czego możesz się spodziewać w trakcie takiej wizyty – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!
Kilka lat temu szerokim echem odbiły się materiały telewizyjne i artykuły prasowe demaskujące rażące naruszenia prawa w prywatnych ośrodkach opieki senioralnej [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }